יוגה נשית – ויג'נאנה נשית

חיי האשה היום עמוסים בשפע של אתגרים, התמודדות עם ילדים, בן הזוג ועבודה.

על מנת להקל עליך את ההתמודדות, אני מאפשרת לך חלון של זמן ומרחב שבו תלמדי להבין איך לשמור על הרמוניה ואיזון בין גוף ונפש.

היוגה הנשית מתאימה את התרגול עבורך, ועבור המצב ההורמונאלי המשתנה אצלך, בכל אחד מימות החודש. בכל תרגול נתבונן בגוף בעזרת התודעה, כדי ליצור חיבור בין הנשימה והיציבה.

שיעורי היוגה יאפשרו לך חיזוק השרירים העמוקים התומכים ביציבה, ביניהם שרירי רצפת האגן, הבטן והגב. מנסיוני, ומנסיונן של התלמידות שלי, חיזוק היציבה מפחית נזקים אפשריים לגוף, מפחית כאבי ברכים וגב, עומס בחגורת הכתפים וחולשה באברי האגן.

תרגול קבוע לאורך זמן, יאפשר לך הסדרה של הפעילות ההורמונאלית ויתמוך במצבים כגון: PMS, שחלות פוליציסטיות, וסת לא סדירה, כאבים בזמן ביוץ/ וסת ואף יתמוך בקשיים בכניסה להריון.

תרגול היוגה יאפשר לך להבין את גופך ונפשך ובעיקר להיטיב את איכות חייך.

כאשר את מקשיבה לעצמך ולצרכים הגופניים והנפשיים שלך, את יכולה להקשיב טוב יותר וללא מאמץ לסובבים אותך.

הוכשרתי כמורה ליוגה אצל שתי מורות מוכשרות ושופעות ידע: מירה ארצי-פדן שלימדה אותי את היוגה הנשית – שמשלבת בין מסורת היוגה לבין הבנת דרך הפעולה הייחודית של הגוף הנשי.

אורית סן-גופטה שלימדה אותי את הויג'נאנה יוגה – להתאמן מבפנים. פירוש המילה ויג'נאנה היא לדעת ולהבין מבפנים, וכך גם אימון הויג'נאנה מאוד מדויק לכל אחד.

בהוראה שלי את היוגה אני משלבת בין הידע שרכשתי משתי המורות שלי, ליצירת אימון מדויק לכל אשה. האימון משלב בין יוגה נשית המבינה את דרך הפעולה הייחודית של הגוף הנשי, עם ההשפעה של שינוי הורמונלי יומיומי המשנה את התחושות הגופניות והנפשיות, לבין הדיוק של הויג'נאנה יוגה המכוונת אותנו דרך שבעת העקרונות שלה: השקטת הנפש, הכוונה, השתרשות, חיבור, נשימה והתרחבות.

אני מעבירה שעורי יוגה לנשים סביב מעגל הפריון ואחריו – יוגה לפריון, יוגה להריון, יוגה לאחר הלידה, יוגה לגיל המעבר.

השיעורים מועברים בקבוצות קטנות בנס ציונה עם יחס אישי לכל תלמידה. קיימת אפשרות לשיעורים פרטיים המותאמים לצרכים מיוחדים.