המלצות

המלצות דולה

כבר למעלה משבוע מאז שפלג נולד, בקיסרי בהרדמה מלאה במקום בלידה טבעית, כמו שרצינו ותכננו. ובכל זאת – אני מתייחסת ללידה שלו בתור חוויה מתקנת, בהשוואה ללידה של בתי הבכורה. וזאת בעיקר בזכות הדולה המהממת שלי, צאלה דולה שיפמן.

את צאלה הכרתי בקבוצת פייסבוק מקומית, במסגרת שרשור מתנות. היא הציעה חווית עיבוד לידה ואני קפצתי עליה בשתי ידיים. כבר הייתי בערך בשבוע עשרים וידעתי שהגיע הזמן לגעת בדבר הזה, שגורם לי לבכות בכל פעם שאני מדברת עליו. לפני כן לא עלה על דעתי לקחת דולה ללידה, כי מה לי ולקשקוש הניו-אייג'י הזה. אבל אחרי שתי פגישות עם צאלה לא רק שנהיה לי פתאום אוויר, וששמנו אצבע על המקום שהכי הפריע לי ושיכול היה להפוך את כל חווית הלידה שלי לו היה מתנהל אחרת (לא מה שחשבתי, אגב) – גם נהיה לי ברור שאני רוצה אותה לידי בלידה הנוכחית. כי בצאלה יש את השילוב המושלם של ידע מהתחום הקונבנציונלי (תואר שני בביולוגיה) והלא קונבנציונלי, נסיון מהשטח של למעלה מעשר שנים וטונות של אמפתיה. בעיקר היה לי חשוב שברגע האמת יהיה מי שיתווך ביני ובין הצוות, שידבר איתי בגובה העיניים ויעזור לי לשמור על ערוץ תקשורת פתוח ולקבל החלטות בצורה מודעת.

ואכן, כשדברים התחילו להשתבש בלידה הנוכחית – צאלה הייתה שם כל הזמן. בהתחלה בטלפון, כי אושפזנו עוד בלילה שלפני, ואחרי זה בשטח. היא עזרה לנו לראות את המצב לאשורו ולהבין לקראת מה אנחנו הולכים. כשדובר לראשונה על השראת לידה היא הסבירה לי מה ההבדל בין שתי האופציות שהוצעו לנו ובמה כדאי לבחור שיקרב אותנו לדרך שבה רצינו ללכת. כשהתחילו לדבר על פיטוצין היא אמרה – תראי איך תרגישי, אם תצטרכי אפידורל זה מה שנעשה. וכשהתחילו צניחות בדופק, שעה וחצי לתוך הפיטוצין, אחרי שכל הצוות של חדר הלידה קפץ אלינו לחדר בפעם השלישית, כינסנו התייעצות – צאלה, גיא ואני – וצאלה אמרה: זו הפעם הראשונה בקריירה שלי שאני ממליצה על ניתוח. וכולנו הסכמנו שזה ככל הנראה הדבר הנכון לעשות. מאוחר יותר, כשהתברר שהשלייה למעשה הפסיקה לתפקד וששלפנו את פלג בזמן, כבר לא היה ספק שעשינו את הדבר הנכון.

היה לנו מזל. הצוות הרפואי עלה על הבעיה בזמן, לא הייתה מצוקה עוברית דחופה כך שהיה לנו מרחב תמרון מסוים, והמיילדת שלנו הייתה מקסימה במיוחד (שרון לאב לאב לאב). צאלה לא עשתה שום דבר כמעט ממה שתכננו שהיא תעשה: היא לא תמכה בי בצירים ולא עזרה לי עם נשימות ולא לימדה את גיא לעשות לי עיסויים. אבל היא כן עשתה את מה שהכי חשוב היה לנו שתעשה: תיווכה בינינו לבין הצוות, עזרה לנו להבין את המצב לאשורו וקיבלה יחד איתנו את ההחלטות שעזרו לנו לצלוח את המצב הלא-אידיאלי הזה בצורה אופטימלית. אני אסירת תודה לה על כך, ואם מישהי מחפשת דולה מעולה – ממליצה עליה בחום. הכי בחום שאפשר. "

מיכל זמרני סופר

הייתי מלאת שאלות וחששות לקראת הלידה, בין היתר, איך ירגישו הצירים, כמה זמן יימשכו או יכאבו, מה אוכל לעשות במהלך הלידה כדי להתגבר?…. כבר בפגישה הראשונה בינינו נוצרה אווירה קלילה ונינוחה והרגשתי שמצאתי את האדם המתאים ללוות אותי במעמד המיוחד והאינטימי של הלידה. בפגישה השניה נתת לי תרגילי תנועה ודמיון מודרך כהכנה לקראת ולמהלך הלידה, שסייעו לתחושה מעצימה של יכולת להתמודד עם הבאות. במהלך השעות המתישות של הצירים ביום שבת בבית דאגת ללוות ולתמוך טלפונית בעצות ותרגילים עד להחלטה לצאת לבית החולים. ואת הלידה עצמה…אני לא יכולה לדמיין איך הייתי עוברת בלעדיך! למרות שלא היו חדרי לידה פנויים ואת רוב הלידה העברתי במקלחת שבקצה המיון, זו היתה לידה מהירה וממוקדת: ידעת איך להקל על הכאבים פיזית ומנטלית ונסכת בי תחושה של בטחון ורוגע עד שהגיע לעולם דניאל הקטן. בימים שאחרי הלידה, המשכת ללוות אותנו, לדרוש בשלומנו ולבדוק איך אני מסתדרת עם ההנקה ומתרגלת להורות הטריה. את דולה נהדרת, מקצועית ואכפתית וניכר שאת אוהבת ונהנית ממה שאת עושה. אני מאחלת לעוד נשים רבות לזכות בליווי הנפלא שלך.

מיכל גרובר

זו הזדמנות נוספת בשבילי להודות לך על כך שהפכת את הלידה הראשונה שלי לחוויה מדהימה ועוצמתית, שעזרת לי להבין שאני יכולה לעשות את זה ושהגוף שלי מסוגל ושהכלת את כל הפחדים וגם הקיטורים. קשה לי לדמיין איך הכל היה נראה אילולא היית שם. חוץ מזה, ריגשת את אמא שלי עד דמעות כמעט וזה לא משהו שאפשר להגיד על הרבה אנשים…

אחרי הלידה נתת לי הכוונה שבלעדיה לא הייתי מסתדרת בתור אמא טריה ו"ירוקה". נתת לי תחושה שיש מענה פשוט לכל שאלה ובעיקר, שעליי לסמוך על האינסטינקטים שלי…

אני מקווה שתזכי לגעת בעוד אמהות בדרך שבה נגעת בי– מגע של קסם במלוא מובן המילה.

יפעת

תודה על כך שהיית שם לצידי בכל שלבי הלידה

כשפחדתי, שבכיתי, שכעסתי,שכאבתי, שצחקתי ושהתאהבתי בילדה המקסימה שלי. תודה לך שהיית מקצועית אמפתית ובעיקר מרגיעה בזכותך הלידה הייתה חוויה חיובית בסופו של תהליך ארוך ומתיש שעברנו כולנו נשארתי עם זיכרון של לידה איכותית ועוצמתית.

והיום אני יודעת שבשמך נמצא הייעוד שלך צא אלה ביכולתך להוציא בכל יולדת את האלה שנמצאת בה ממך שאבתי את הכוחות והעוצמות לעבור את הלידה

ליאת, קובי ושיר הקטנה

כבר חלפו יותר משלושה חודשים מאז יום לידתה של רוני והחוויה המסעירה של לידתה עדיין מרגשת אותי. את כמובן היית חלק משמעותי ביותר בכל התהליך המופלא הזו בכל רגע נתון. כמה התלבטויות היו לי לגבי ההחלטה האם אני צריכה שוב דולה (לידה שנייה). הספיקה לי פגישה אחת איתך כדי להבין שאני עושה את הדבר הנכון ולהרגיש שלמה עם הבחירה. נסחת בי ביטחון בלתי מעורער והרגשת רוגע ושלווה והרבה חום כבר בפגישה הראשונה. בשבועות האחרונים לקראת הלידה ענית בחפץ לב לכל תהיותיי וחרדותיי כיאה לכל הריונית. הרגשתי שיש איתי מלווה שמחזקת אותי, נמצאת שם בשבילי ודואגת לשלומי.

עם הגיעו של הרגע הגדול לו חיכיתי כל כך, התייצבת בביתנו תוך דקות נרגשת ומוכנה עם כל הארטילריה עם הרבה חוסן ואנרגיות נפלאות מוכנה לעשות כל דבר שיקל וינעים את זמני. אני חושבת שהדבר המשמעותי ביותר עבורי מעבר לפינוקים, לעיסויים, לשיקויים ולכל הקטע הפיסי אותו את עושה מדהים, הוא העניין הנפשי, שלווה ,ביטחון ומרגוע לנפש חשובים מאוד להתפתחות הלידה באופן תקין וזה אחד הדברים הגדולים שעשית עבורי: להשקיט את ההלחצות מהצוות הרפואי, לפרש את הדברים באופן "ידידותי לסביבה" ולהכניס שלווה וביטחון לראשי ולליבי.

גרמת לי להאמין בעצמי בכל שלב במהלך הלידה, להאמין שאצליח ללדת ללא משככים אפילו אחרי מתן זירוז ואכן כך היה. ברגע הלידה היית כל כך נרגשת שקשה שלא להרגיש עד כמה את אוהבת את מה שאת עושה. זו הסיבה שאת כל כך טובה בזה, זה ללא ספק הייעוד שלך.

גם אחרי הלידה המשכת להתקשר, להתעניין ולתמוך ולתת הרגשה שאת עדיין איתי גם מרחוק. תודה לך צאלה יקרה על שתרמת רבות לחוויה כל כך משמעותית בחיי. תודה על הנתינה, האכפתיות, החום והליווי התומך והמחבק. מקווה שנפגש שוב בנסיבות דומות ב"ה. מאחלת לכל הריונית לזכות בתמיכה שכזו.​

שרון, עמית ורוני
צאלה היית הדולה שלי והשקעת מעל ומעבר, גם בלידה עצמה וגם בהתנהלות סביב הלידה לפני ואחרי. לא יכולנו לבקש מישהי טובה יותר שתתמוך ותקל, ויש לציין את הלב הענק!!! צאלה, את ענקית ותמשיכי בעבודת הקודש שלך!
שרון

בס"ד שבט תשע"א 1/2011

אין מילים בפינו להודות לך על הליווי והתמיכה אבל כל- כך עזרת לנו, שאין מנוס מלהעלות את תודותינו על הכתב.

שהרי דבר שלא כתוב, אין לו ממשות אז נתחיל מהתחלה, כשהתחלנו בחיפושינו אחר "דולה" כלבבנו, ולא במקרה, הגענו אלייך דרך האתר "דולה שופס",

שוחחנו בטלפון היה נעים, אך אין כמו מראה עיניים. נפגשנו ומיד נוצר ה"קליק", תיאמנו ציפיות, ודיברנו על מה שהולך להיות.

נפגשנו עוד פעם- פעמיים כדי ללמוד תנועות ולהעביר חוויות ולאחר שהקטן בושש לצאת, נפגשנו עוד פעם אחת לנסות לזרז. היום המיוחל הגיע (יותר נכון הליל) ונפגשנו לנו בחנייה של בית החולים.

מרגע זה הרגשתי ממש שאני לא יולדת לבד, מצד אחד האיש היקר, ומהצד השני את - כתומכת לידה. שכשמך כך את. בכל צעד ושעל תומכת ומייעצת, משרה אווירת ביטחון במתרחש, מעסה ברגעי הציר, וברגעים הכואבים ביותר תמיד יש לה מה להגיד.

בל נשכח גם את התמיכה באיש, שלא קל לו בכלל, לראות את אשתו המתייסרת ולאחר כל התלאות והמכאובים. חבקנו בזרועותינו בן (כן, כן, זה בן) מדהים!!!

במשקל 4 קילו ועיניים כחולות, התרגשנו ביחד, עד דמעות. מקווים לפגוש אותך שוב בלידות הבאות!

שלומי ועטרה

המלצות יוגה

לשיעורי היוגה אצל צאלה הגעתי לפני שהתחלתי טיפולי הפריה לקראת היריון שני (את בני הבכור ילדתי לאחר מחזורי הפריה רבים). כשהגעתי לצאלה ישר הרגשתי שהגעתי למקום הנכון. הבנתי שצאלה בונה את האימון באופן שתומך בטיפולים, מתייחס לשלב הטיפול, ונותן מענה לכאבים ומיחושים הקשורים למחזור הטיפול ומקל עליהם. לא עבר זמן רב, ובמחזור הטיפול הראשון נקלטתי. המשכתי את האימונים לאורך כל ההיריון, עד שבוע 40. במהלך ההיריון צאלה סייעה לי להתמודד עם תופעות פיזיולוגיות הנובעות מההיריון, להפחית לחצים וכאבים, ובכלל לשמור על רגיעה מנטלית ופיזית. ראוי במיוחד לציין את האווירה הנהדרת, את היחס האישי והקשוב ואת המענה לכל שאלה או בקשה. ממליצה בחום!
טלי
ליווית אותי בכל שלבי ההיריון בתרגול עדין ורגוע של יוגה המאפשרת הקשבה וחיבור אל הגוף. התאמת את התרגול לשלבים השונים של ההיריון, ולתחושה האישית בה הגעתי לשיעור. היחס האישי והחם, הקבוצה הקטנה והאינטימית היו בדיוק מה שאני והתינוק שלי היינו צריכים. תודה, ולהתראות בהיריון הבא
רוני
מצאתי אותך ממש במקרה כשחיפשתי להזיז את הגוף בתוך תקופה של טיפולי פוריות. תקופה מבלבלת שלא ברור מה כדאי לעשות ומה לא. להפתעתי מצאתי לא רק יוגיסטית מקצוענית אלא סוג התמיכה שלא חשבתי שארצה או אצטרך מעיין שופע ידע ומקור איתן של תמיכה ואהבה שאין לשים עליו מחיר. ממליצה בחום לכל אחת העוברת טיפולי פוריות ולא חשוב כמה את חושבת שאת יודעת וכמה קשה לך לזוז וכמה קשה באופן כללי. ומאוד קשה מנטאלית זה המקום עבורך.
הילה